افزایش تلفات مقاومت آنتی‌بیوتیکی در انگلیس | اطلاعات دارویی

سلامت نیوز: مقامات بهداشتی انگلیس تخمین زده ان که در صورت گسترش گسترده مقاومت آنتی بیوتیکی در برابر عفونت خونی حدود ۸۰ هزار نفر در این کشور جون خود رو از دست میدن.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، به گفته دولت انگلیس پیش بینی می شه که گسترش مقاومت آنتی بیوتیکی به ۲۰۰ هزار نفر آسیب برسونه و موجب شه از هر پنج مورد دو تن فوت کنن.

بررسیا هم اینکه حاکیست این احتمال هست که تعداد زیادی هم بر اثر دیگه شکلای جور واجور عفونتای مقاومت به دارو جون خود رو از دست بدن. علاوه بر این در مطالعه گذشته اخطار داده شده که بعضی از این عفونتای مقاوم حتی ممکنه تاثیر درمانی خیلی از داروهای جدید رو خنثی کنن.

در بررسی دولت انگلیس اومده است: هم اینکه به نظر می رسه تعداد عفونتایی که درمان اونا به دلیل مقاومتای ضدمیکروبی، سخت تر شده تا ۲۰ سال آینده زیاد می شه.

بدون وجود آنتی بیوتیکای موثر حتی جراحیای جزئی و عادی هم پرخطر می شن و باعث می شه دوره مریضی طولانی تر و آمار مرگ و میرهای زودتر از موعد معمولی بیشتر شه.

در این بررسی که یافته های اون ماه گذشته منتشر شد، اومده است: در صورت گسترش گسترده مقاومت آنتی بیوتیکی انتظار میره حدود ۲۰۰ هزار نفر در این کشور به دلیل عفونت خونی به وجود اومده به وسیله باکتری مریض شن و نمیشه اونا رو با داروهای موجود در بازار درمان کرد و در نتیجه امکان مرگ دست کم ۸۰ هزار نفر از اونا هست.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، دولت انگلیس می خواد با کمک شرکای بین المللی خود به مقابله با این مشکل جهانی بپردازند.

منبع : salamatnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *