افزایش تعادل بدنی کودکان با شنا | ورزش

 

یه تحقیق علمی نشون می دهد نوزادانی که آموزش شنا رو از دو ماهگی شروع کرده ان، دارای بدن قوی تری هستن.

مادران و پدران می تونن با تمرینای همیشگی شنا، حس تعادل نوزادان شون رو قوی تر کنن. یه گروه تحقیقاتی از کشورای ایسلند و بریتانیا به این نتیجه رسیدن که شنای نوزادان نه فقط باعث افزایش تعادل اونا می شه، بلکه هماهنگی جسمی اونا رو هم تنظیم می کنه. این محققان گروهی از کودکان رو مورد بررسی قرار دادن که در دوران نوزادی فعالیت های مختلفی در آب داشته ان.
مقایسه دو گروه

در این تحقیق دو دسته والدین شرکت داشته ان: اول آنایی که با فرزندان خود در دوران نوزادی شنا نرفته بودن و دیگه پدر و مادرانی که در دوران نوزادی با کودکان خود تمرین شنا کرده بودن.

محققان دانشگاه علم و صنعت دانشگاه تروندهایم در نروژ به این نتیجه رسیده ان که کودکانی که قبلا در دوران نوزادی شنا می کرده ان، نسبت به آنایی که شنا نمی کرده ان، بهتر می تونن در فعالیت های ورزشی ظاهر شن.

ژیمناستیک در آب

ورزش شنای نوزادان بین سنین دو تا هفت ماهگی انجام می گیرد. در این بررسی ۱۹ نوزاد دو ماهه، به مدت دو ساعت در هفته به تمرینات ژیمناستیکی مختلفی در آب، زیر نظر مربیان با تجربه پرداختن.

شنای نوزادان نه فقط باعث افزایش تعادل اونا می شه، بلکه هماهنگی جسمی اونا رو هم تنظیم می کنه

از جمله این تمرینات، گرفتن یه وسیله شناور پلاستیکی در آب و حفظ تعادل بدن به وسیله نوزادان بود. علاوه بر این نوزادان در سه ماهگی می تونستن روی کف دست مربیان با تعادل کامل بایستند.

شنای نوزادان
افزایش تعادل بدن و مهارت در گرفتن وسایل

پس از گذشت چهار سال و نیم از عمر نوزادان، محققان مهارت های به دست اومده در مورد این ۱۹ نوزاد رو با ۱۹ کودک دیگه که در این تمرینات شرکت نکرده بودن، مورد مقایسه قرار دادن.

این دو گروه که  خونواده هاشون موقعیت اجتماعی اقتصادی برابری داشتن، واسه مقایسه در تمرینات ورزشی مربوط به هماهنگی جسمی، شرکت کردن.

نتیجه به دست اومده نشون دهنده این بود که کودکانی که تمرینات شنا رو گذرونده بودن، تعادل بدن بیشتری داشتن. مثلا توانایی اونا روی یه پا ایستادن یا گرفتن توپ در هوا بیشتر از بقیه کودکان بود.

به گزارش دویچه وله، مسئولین این تحقیق در آخر این بررسی اعلام داشتن که تمرینات شنا نه فقط واسه اندام های بدن و حفظ تعادل کودکان خوبه، بلکه اثرات مثبت دیگری مثل شرایط مناسب بدنی و اعتماد به نفس رو هم به دنبال داره.
همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *