افزایش تستوسترون در مردان با جایگزین طبیعی قرص و آمپول | بیماری

: افزایش تستوسترون در مردان

با جانشین طبیعی قرص و آمپول میشه باعث افزایش تستوسترون در مردان شد. تستوسترون، قوی ترین آندروژن یا هورمون مردونه در بدنه. این نام به طور کامل متناسبه، چون آندروژنا مسوول حجیم شدن عضلات، استواری استخوانا، کلفت شدن صدا و الگوی رشد مویی هستن که مشخصه مردونه.

افزایش تستوسترون در مردان

تستوسترون، قوی ترین آندروژن یا هورمون مردونه در بدنه. این نام به طور کامل متناسبه، چون آندروژنا مسوول حجیم شدن عضلات، استواری استخوانا، کلفت شدن صدا و الگوی رشد مویی هستن که مشخصه مردونه.

به عنوان یه متخصص در بخش سلامت جنسی مردان، می بینم که تعداد بیشتری از مردان به سمت داروهای جانشین تستوسترون می رن. فروش تستوسترون در سالهای گذشته به حد انفجار رسیده و اون به دلیل گرایش به افزایش تستوسترون در مردونه. این رو باید مدیون روشای جدید وارد کردن اون به بدن مانند ژل و کرم و تزریق باشیم. شرایط جدید جایگزینی تستوسترون به دلایل بسیاری مشکل سازه. طبق آمار خیلی از کسائی که داروهای تستوسترون مصرف می کنن اندازه تستوسترون بدنشون رو چک نمی کنن یعنی طبق گفته یکی از پزشکان این “وحشتناک” است. هیچ مردی نباید داروی تستوسترون مصرف کنه مگه در مواردی که اندازه تستوسترونشان پایین باشه و یا علائم اونو داشته باشن.

خیلی از مردان از این موضوع بی اطلاع هستن که روشای جایگزینی تستوسترون باعث متوقف کردن ترشح طبیعی این هورمون در بدن می شه و در آخر سلولهای تولید کننده این هورمون از کار می افتن. اگه مردی بعد از مصرف یه ماه و یا کمی بیشتر از یه ماه بطور یهویی مصرف تستوسترون رو قطع کنه احساس وحشتناکی به اون دست میده بدین معنا که سطح انرژی بدنش پایین میاد میل جنسیش کم می شه و احساس افسردگی می کنه. این علائم باعث می شن شخص دوباره به سمت مصرف تستوسترون بره.

اگه در فکر افزایش تستوسترون هستین به نصایح من گوش بدین: اول سطح تستوسترونتان رو چک کنین اگه پایین بود دوباره چک کنین تا مطمئن شید نتیجه آزمایش درست بوده. اگه پایین تر از سطح نرماله و نشونه هایی مانند کاهش میل جنسی و افسردگی دارین هر کاری انجام بدین تا اندازه اونو بطور طبیعی بالا ببرین.

روشای افزایش طبیعی تستوسترون:

از وزن خود کم کنین: چربی مانع از وارد شدن تستوسترون به خون می شه..

شیرینی رو کنار بذارین: نون و پاستا و پیتزا و کیک و کلوچه نخورین. شکر و نوشیدنیهای گاز دار رو از رژیم غذاییتان خط بزنین.

از دید فیزیکی فعالتر باشین: لازم نیس که پول خرج کنین. بیشتر راه برید از پله ها بالا و پایین برید یه قدم تعداد بخرین و روزی ۱۰۰۰۰ قدم راه برید. هر نوع ورزش و فعالیتی باعث افزایش تولید تستوسترون می شه.

خواب کافی داشته باشین: تولید تستوسترون در وقتی که عمیقا به خواب رفته اید زیاد میشه کسائی که خوابشون کمه اندازه تستوسترونشان هم پایینه.

بدن خود رو چک کنین: بعضی از بیماریهایی که خیلی راحت درمان می شن، مانند واریکوسل، می تونن باعث پایین اومدن تستوسترون شن.

از مسکنهای افیونی استفاده نکنین: بعضی از مشکلات جانبی این داروها پایین آوردن اندازه تستوسترونه.

اگه اندازه تستوسترونتان پایینه و علائم اونو دارین سبک زندگیتون رو با روشهایی که در بالا اشاره کردم تغییر بدین اگه اینا کارساز نبودن می تونین با دکتر خود در مورد مصرف دارو مشورت کنین.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *