افزایش بیماری قلبی در زنان پس از یائسگی | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳

: افزایش مریضی قلبی در زنان پس از یائسگی

به گفته محققان، در بین زنان پس از سن یائسگی، نسبت بالاتر تستوسترون/ استرادیول با افزایش خطر بالا دچار شدن به بیماریای قلبی-عروقی ربط داره.

به گزارش مهر، محققان عنوان می کنن نسبت بالا تستوسترون/ استرادیول، استروژن اصلی تولیدشده در تخمدانا، با افزایش خطر مریضی قلبی عروقی، مریضی قلبی عروق کرونر و مشکل قلبی در رابطه هستن، درحالیکه اندازه بالاتر تستوسترون با افزایش خطر بیماریای قلبی عروقی و مریضی قلبی عروق کرونر ربط داره.

 

 

«ارین مایکوس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جون هاپکینز مریلند، در این باره میگه: «با اینکه اندازه هورمونای جنسی با دچار شدن به بیماریای قلبی-عروقی در اینده در رابطه هستن، اما هنوز مشخص نیس که بهترین اقدام واسه اصلاح اندازه هورمون جنسی به خاطر کاهش این خطرات چیه.»

 

خطر دچار شدن به بیماریای قلبی-عروقی در زنان تا رسیدن به سن ۵۰ سالگی به مراتب کمتر از مردونه، اما بعد از سن یائسگی به شکل زیادی این خطر زیاد می شه.

 

تحقیقات قبلی اثبات کردن که اندازه بالا آندروژن و اندازه پایین استروژن با فاکتورهای پرخطر دچار شدن به بیماریای قلبی در زنان پس از سن یائسگی در رابطه هستن.

 

در تحقیق نوین، رابطه اندازه هورمون جنسی با بروز مریضی قلبی-عروقی در طول مدت ۱۲ سال پیگیری وضعیت ۲۸۳۴ زن بعد از سن یائسگی آزمایش شد. این زنان در اول مطالعه بدون هرگونه مریضی قلبی-عروقی بودن.

 

به گفته محققان، اندازه هورمونای جنسی بعد از یائسگی با افزایش خطر بیماریای قلبی-عروقی در سنین بالاتر در رابطه هستن.

 

 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *