افزایش ایمنی بدن با این خوراکی ها | بیماری

: افزایش ایمنی بدن با این خوراکیا

<>

: افزایش ایمنی بدن با این خوراکیا

باکتریا و ویروسا در هر شرایط و هر سن و سالی که باشین بارها به بدن آدم حمله کرده و مردم به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدنشون مریض می شن. این وسط خوراکیا نقش بسیار مهمی در مراقبت و افزایش سیستم ایمنی بدن اجرا می کنن. غذاهای سالم و بعضی مواد غذایی که اکثرا در دسترس ما هستن می تونن به تقویت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه سلامت بیشتر شما کمک کنن. در این مطلب شما رو با تعدادی از خوراکیایی که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شن آشنا می کنیم.

افزایش ایمنی بدن با روغن زیتون

فیتوکمیکال، گونه ای ترکیب شیمیایی موجود در گیاهانه که در کاهش التهاب های بدن، کاهش خطر دچار شدن به سرطان سینه و یا جلوگیری از بروز دوباره اون خیلی مهمه. روغن زیتون در کاهش فشار خون کمک زیادی به شما می کنه و به تحریک سلولای عصبی و افزایش جریان خون به سمت مغز کمک زیادی می کنه.

<>

افزایش ایمنی بدن با فلفل مشکی

فلفل مشکی اثر خیلی عجیبی بر بهتر شدن شرایط دستگاه گوارش، افزایش جریان بزاق و آنزیمای گوارشی داره. علاوه بر این، فلفل مشکی و سفید در رفع سوء هاضمه و جذب بهتر غذا اثر گذاره.

افزایش ایمنی بدن با سرکه سیب

کاهش فشار خون، کاهش خطر دچار شدن به دیابت نوع ۲، کاهش وزن و حفظ تناسب اندام بخشی از مهم ترین کارکردهای سرکه سیب است.

افزایش ایمنی بدن با زردچوبه

شما می تونین مقداری زردچوبه رو با شیر گرم ترکیب کنین تا دردهایتان آرامش پیدا کنن. به گفته کارشناسان: یکی از مهم ترین خواص زردچوبه کاهش درد و کاهش التهابای بدنیه.

افزایش ایمنی بدن با زنجبیل

زنجبیل ضد التهاب، ضد اسپاسم، ضد قارچ، ضد عفونی کننده، ضد باکتری و ضد ویروسه. شما می تونین زنجبیل رو واسه آرامش دردهای معده، حالت تهوع، سوء هاضمه، بیماریای حرکتی، درد مفاصل، سرماخوردگی، سرفه، تب، سوزش سر دل یا هر مشکل تنفسی دیگری استفاده کنین.

افزایش ایمنی بدن با هل

هل دانه ای خوش بو و آنتی اکسیدانی قوی همراه با خاصیت ضد نفخ، ضد عفونی کننده و ضد اسپاسمه. هل منبعی پر از مواد معدنی مثل: پتاسیم، کلسیم، مس، آهن و منیزیمه و می تونه با یکی از آزار دهنده ترین مشکلات یعنی بوی بد دهن یا تنفس مقابله کنه.

افزایش ایمنی بدن با پونه کوهی

یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده های طبیعی پونه کوهی است، گیاهی که ۱۹ ترکیب شیمیایی با خواص ضد باکتری و آرامش دهندگی رو شامل می شه و علاوه بر این ۴ ترکیب داره که به تخفیف دردهای معده کمک بسیاری می کنه. تقویت کارکرد دستگاه گوارش و کاهش فشار خون از دیگر خواص پونه کوهی است.

<>

افزایش ایمنی بدن با میخک

شما می تونین از میخک واسه مقابله با تعداد خیلی از بیماریا مانند: دندون درد، زخم معده، لثه درد، التهاب مفاصل، درد بدن، سوء هاضمه، نفخ شکم و حالت تهوع استفاده کنین. استنشاق روغن میخک می تونه درمان خیلی از مشکلات تنفسی مثل: سرماخوردگی، سرفه، تنگی نفس، برونشیت و سل باشه.

افزایش ایمنی بدن با جوش شیرین

اگه دچار سر دردهای عذاب آور میشین کافیه معجونی مرکب از لیمو ترش، آب گرم و یه قاشق جوش شیرین درست کنین و نتیجه معجزه آسای اونو ببینین. جوش شیرین هر چند وقت یه بار می تونه جانشین خمیر دندون شه و دنداناتون رو از چیزی که فکر می کنین سفیدتر کنه.

پورتال رنگی _ افزایش ایمنی بدن با این خوراکیا

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *