افزایش امید به زندگی با درمان جدید سرطان ریه | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲

: افزایش امید به زندگی با درمان نوین سرطان ریه

محققان آمریکایی روش جدیدی رو واسه درمان سرطان ریه سلول غیر کوچیک NSCLC به وجود آوردن که امید به زندگی رو در بیماران گرفتار به این نوع سرطان زیاد می کنه. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، سرطان ریه سلول غیر کوچیک بیشتر در میان افراد سیگاری رواج داره و حدود ۸۵٪ از شکلای جور واجور سرطان‎های ریه رو شامل می شه و نسبت به شیمی درمانی مقاومه.

 

محققان دانشگاه کلرادو با آزمایش داروی جدیدی روی ۱۱۰ مریض که ۸۳ درصد اونا هیچوقت دخانیات مصرف نکرده بودن، اما نتیجه آزمایش سرطان ریه سلول غیرکوچک در اونا مثبت بود، به این نتیجه رسیدن حدود نصف این بیماران بین سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ میلادی بیشتر از ۶.۸ سال به زندگی خود ادامه دادن. این مدت بیشتر از میانگین مدت زمان امید به زندگی در بیماران گرفتار به این نوع سرطانه.

 

 

در این تحقیقات محققان از داروی crizotinib که در مرحله آزمایشات کلینیکیه، واسه درمان بیماران استفاده کردن. اما بیماران به همراه داروی crizotinib، داروهای جدیدی بسته کننده ژن ALK رو که عامل دچار شدن به سرطان ریه سلول غیر کوچکه، مصرف کردن. در نتیجه به کار گیری این روش درمانی حتی بیماران گرفتار سرطان ریه سلول غیرکوچک با درجه ۴ هم تونستن به مدت ۶.۸ سال به زندگی خود ادامه.

 

این در حالیه که در آزمایشای قبلی داروی crizotinib امید به زندگی بیماران بسیار کمتر از این مدت بوده.

 

این روش نوین، کارآیی روشای درمانی هدف دار و تاثیرگذاری این روش ها رو بر اندازه افزایش امید به زندگی در بیمارن نشون میده.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Journal of Thoracic Oncology منتشر شده.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *