افزایش حملات قلبی بعد از ۴۰ سالگی/توصیه به مردان و زنان | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۰

: افزایش حملات قلبی بعد از ۴۰ سالگی/پیشنهاد به مردان و زنان

رئیس بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران، نسبت به افزایش بروز حملات قلبی از سن ۴۰ سالگی به بعد اخطار داد.

به گزارش مهر، دکتر مسعود قاسمی با بیان اینکه مصرف دخانیات، چربی و فشار خون احتمال حملات قلبی رو زیاد می کنه، گفت: معمولاً این آسیب در آقایون از سن ۴۰ سالگی به بالا و در خانوما هم پس از سن یائسگی بیشتر مشاهده می شه پس باید در این سنین به تغییرات در قفسه سینه توجه بیشتری شه.

 

ایشون با اشاره به برگزاری بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران، اظهارداشت: در این کنگره در مورد رویدادهای علمی نوین در مورد تشخیص، پیشگیری و درمان بیماریای قلب و عروق بحث و رد و بدل کردن نظر می شه.

 

قاسمی اضافه کرد: در این کنگره علاوه بر کارشناسان داخلی قلب و عروق برنامه هایی در مورد آخرین تحقیقات و روشای نوین درمان واسه همکاران اکوکاردیوگرافی، آنژیوپلاستی، الکتروفیزیولوژی، مشکل قلبی و … ارائه می شه.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در این کنگره موضوع پیشگیری در دو مرحله اولیه و ثانویه بررسی می شه، توضیح داد: در مورد پیشگیری از بروز بیماریای قلبی در مورد تغییرات لازم واسه سبک زندگی و هم اینکه بهبود روشای درمانی بیماریای قلبی به بحث و رد و بدل کردن نظر می پردازیم.

 

قاسمی با بیان اینکه در این همایش روشای درمانی نوین مانند تعویض دریچه قلب بدون جراحی باز، به کار گیری روشای مدرن نقشه برداری از کانونای ضربان نابجا در قلب مورد بررسی قرار می گیرن، گفت: هم اینکه نتیجه های نوین جهانی در مورد داروهایی که می تونن واسه درمان بیماریایی مثل چربی خون و مشکل در کارکرد قلب به کار برده شه معرفی می شن.

 

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران گفت: در بخش درمان هم درباره روشای نوین جراحی قلب، به کار گیری استنتای دارویی، بازسازی و تعویض دریچه های قلب، مباحث جدیدی به وسیله کارشناسان ارائه می شه.

 

 

قاسمی در ادامه با اشاره به موضوع حملات قلبی توضیح داد: یکی از بیماریایی که به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در جهان هستش مریضی قلبی بوده که شایع ترین نوع اون سکته قلبی است.

 

رئیس بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران اضافه کرد: طی ۵ سال گذشته کارشناسان کشور پیشرفت خوبی در مورد درمان این آسیب داشتن و می تونیم در ساعات اولیه بروز سکته های قلبی بیماران رو درمان کنیم.

 

این متخصص قلب و عروق گفت: احتمال بروز حملات قلبی در آدمایی که زمینه مریضی قلبی و عروقی دارن یا سابقه سکته قلبی در خونواده اونا هست بیشتر هستش.

 

ایشون با بیان اینکه مصرف دخانیات، چربی و فشار خون احتمال حملات قلبی رو زیاد می کنه، توضیح داد: معمولاً این آسیب در آقایون از سن ۴۰ سالگی به بالا و در خانوما هم پس از سن یائسگی بیشتر مشاهده می شه پس باید در این سنین به تغییرات در قفسه سینه توجه بیشتری شه.

 

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران گفت: از جمله علائم این مریضی میشه به احساس درد، فشار و سنگینی روی قفسه سینه موقع راه رفتن اشاره کرد هم اینکه تعریق غیرمعمول، تغییر حال عمومی و خستگی زودرس از جمله عوامل واسه شروع سکته های قلبی هستش.

 

ایشون در آخر پیشنهاد کرد: کاهش وزن، ترک مصرف دخانیات و داشتن یه سبک زندگی مناسب می تونه از بروز این جوری حملات کم کنه.

 

بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق از بیستم الی بیست و سوم شهریور ۹۷ با حضور سخنرانانی از کشورای آلمان ،ایتالیا، فرانسه ،امریکای شمالی ،ترکیه ،انگلیس ،اتریش در مرکز همایشای بین المللی برج میلاد برگزار می شه. 

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *