افزایش حافظه و تمرکز کودکان با دانه های غنی شده با آهن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۲

: افزایش حافظه و تمرکز کودکان با دانه های غنی شده با آهن

تحقیقات نوین محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشون میده به کار گیری دانه های غنی شده با آهن منتهی به بهتر شدن حافظه و تمرکز کودکان می شه. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، کمبود آهن شایع ترین فقر مواد غذایی در سراسر دنیاس. کمبود آهن خیلی از شرایط سلامت رو تحت تاثیر قرار میده.

 

محققان در تحقیقات نوین به نقش آهن در سلامت کودکان و نوجوانان پرداخته ان و تحقیقات نشون میده کمبود آهن منتهی به کاهش حافظه، دقیق شدن و فوکوس کردن وخستگی کودکان می شه. به این منظور تحقیقات زیادی رو در دانش آموزان هندی شروع کردن.

 

 

در طول مطالعه کارکرد شناختی دانش آموزان هم تحت بررسی قرار گرفت و یافته ها نشون داد جبران کمبود آهن نقش مهمی در بهبود کارکرد شناختی دانش آموزان داره.

 

یافته های این مطالعه نشون میده تامین آهن لازم تموم آدما مخصوصا کودکان و نوجوانان به خصوص در کشورای در حال پیشرفت باید در کانون توجه کارشناسان تغذیه و بهداشت قرار گیرد.

 

علاوه بر دانه های غنی شده و مکمل، جگر، گوشت قرمز، بروکلی، شکلات تلخ، بادام هندی، کشمش،، قلوه ، ماهی، زرده تخم مرغ ، سبزیای دارای برگ سبز تیره مانند جعفری و اسفناج و حبوبات مثل عدس و لوبیا، میوه های خشک به خصوص برگه زرد آلو و دانه های روغنی منبع غنی آهن هستن.

 

یافته های این مطالعه در نشریه Nutrition منتشر شده.

 

 

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *