افزایش تولد “نوزادان با روده خارج از بدن” در آمریکا | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۵۴

کارشناسان آمریکایی تو یه مطالعه نوین به بررسی رابطه بین تولد "نوزادان با روده خارج از بدن" با مصرف مخدرها در دوره بارداریِ مادران این نوزادان پرداختن. 

به گزارش ایسنا، آمار نشون میدن که اندازه تولد نوزادان گرفتار به این مشکل مادرزادی در آمریکا رو به زیاد شدنه و بررسیا حاکیست که این آسیب می تونه با مصرف مخدرها در دوران بارداری در رابطه باشه.

 

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا به بررسی موارد تولد نوزادانی پرداخته که با مشکل مادرزادی "روده خارج از بدن" متولد شدن. در این شرایط طی یه عمل جراحی روده به داخل بدن برگردانده می شه اما پس از درمان، نوزاد بازم با مشکلات گوارشی و جذب غذا روبرو شدن.

 

دلیل این آسیب مشخص نیس اما احتمال اینکه مادران کمتر از ۲۰ سال نوزادان گرفتار به این مشکل مادرزادی رو به دنیا بیارن بیشتره. بررسی انجام شده در آمریکا نشون میده اندازه تولد نوزادان با روده خارج از بدن از سالای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی افزایش ۱۰ درصدی یافته است. هم اینکه بیشترین افزایش در میان نوزادانی بوده که از مادران ۲۰ تا ۳۰ ساله متولد شدن.

 

در عین حال کارشناسان به دلیل افزایش تولد نوزادان گرفتار به این آسیب پی نبرده ان اما یافته های بررسی نوین نشون دهنده رابطه این مشکل مادرزادی با مصرف مخدرها در دوران بارداریه. به گفته اونا، اندازه گسترش این آسیب مادرزادی در مناطقی که مصرف مخدرهای تجویزی بیشتر بوده، بالاتره.

 

به گزارش لایوساینس، با این وجود کارشناسان تاکید کردن که در این مطالعه تنها "رابطه" بین مصرف مخدرها با آسیب مادرزادی روده خارج از بدن دیده شده و تایید کننده این تاثیرگذاری نیس.       

 

 

 

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *