افزایش توان باروری و درمان ناباروی با چاشنی خوش طعم | طب ایرانی

افزایش توان باروری و درمان ناباروی با چاشنی خوش طعم

طب سنتی

کارشناسان حالا به این نتیجه رسیدن وجود ترکیبای معدنی در این ماده خوراکی از جمله سولفات که دلیل طعم و بوی خاص این ماده خوراکی می شه از جمله مهم ترین دلایل امتیازات سلامت در این ماده غذاییه

کارشناسان در جدیدترین پژوهشای خود به این نتیجه رسیدن، مصرف سیر می تونه خطر دچار شدن به بیماریایی مثل سرطان، بیماریای قلبی – عروقی و دیابت نوع دو رو خیلی کم کنه؛ این یافته ها به وسیله محققان دانشگاه ناتینگهام انگلستان به دست اومده.

از زمانای قدیم به کار گیری سیر واسه درمان خیلی از بیماریا مورد استفاده قرار گرفته و کارشناسان حالا به این نتیجه رسیدن وجود ترکیبای معدنی در این ماده خوراکی از جمله سولفات که دلیل طعم و بوی خاص این ماده خوراکی می شه از جمله مهم ترین دلایل امتیازات سلامت در این ماده غذاییه.

سیر از دسته سبزیجاتی مانند پیاز و پیازچه است که ماده معدنی سولفات رو از خاک جذب می کنن و هم دارای ترکیبات گوگردی هستن که دلیل فرق بوی سیر می شه.

به کار گیری سیر از صدها سال پیش در آسیای میونه و تمدن سومر وجود داشته و حتی اقوام باستانی مصر مصرف این ماده غذایی رو واسه درمان بیماریایی، چون مشکلای قلبی عروقی، کمک به سلامت دستگاه گوارش و حتی افزایش توان باروری و درمان ناباروی به درد بخور دونسته ان.

یافته های گذشته محققان روسی هم نشون میدن سیر می تونه اثرای مضر فلزات سنگین در بدن رو نابود کنه و دلیل دفع اونا شه؛ از جمله دیگه امتیازات سیر، اثر کاهندگی اون بر فشارخون و جلوگیری از رشد تومورای سرطانیه، به خاطر همین کارشناسان به افراد گرفتار به سرطان پیشنهاد می کنن در رژیم غذایی خود مصرف سیر رو بذارن.

سیر رو میشه به حالتای جور واجور از جمله خام، پخته یا سرخ شده مصرف کرد و اثر درمانی اون کاهش چندانی پیدا نمی کنه، اما مصرف سیر خام یا بخار پز شده مفیدتره.

کارشناسان پیشنهاد می کنن افراد سیر یا پودر سیر رو به خوراکیایی که می تونه دارای این چاشنی باشه اضافه کنن تا از دچار شدن به خیلی از بیماریا محفوظ بمونن.

البته بعضی آدما به این ماده غذایی آلرژی دارن و می تونه دلیل تورم و التهاب در بدن اونا شه که این دسته از افراد نباید از سیر استفاده کنن.

.

منبع : pezeshk.us

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *