افزایش تمرکز دانش آموزان در فصل امتحانات | بیماری

:  

: افزایش تمرکز دانش آموزان در فصل امتحانات

 در  ایام  امتحانات بچه هامون چه کارایی باید واسه اونا انجام بدیم و بهترین روشای افزایش تمرکز و تمایل فزرندان به درس کدوما هستن چیجوری در این مورد باید به اونا کمک کنیم

 میثم رنجبر مشاور برنامه ریزی تحصیلی  گفت: با نزدیک شدن ایام امتحانات همه  دانش آموزان  دبستانی ،متوسطه اول ودوم و در آخر دانشجویان باید به سه عامل مهم از جمله مطالعه، اثبات مطالعه وارزیابی در مطالعه خود واسه بازده بهتر توجه زیادی کنن.

: دانش آموزان ودانشجویان باید در اولین قدم به نوشته های خود اعتماد کنن و براساس الویت مبحث یاد گیری، اول مباحثی که سر کلاس حضور نداشتن وبعد از اون مباحثی که سر کلاس حضور داشتن به ترتیب در برنامه ریزی خود بذارن.

این مشاور تحصیلی گفت: مرحله دوم اثبات تحقیقات خود  هستش این موضوع به خاطر این نیس که یه مطلب ودوبار تکرار کنن بلکه در فاصله های  وقتی متفاوتی  مطالعه شه و در مرحله بعد آزمایش آخر شب قبل خوابه که یه سری نمونه سوال باید حل کنن تا اشکالات خود رو دریابند.

ایشون در مورد فلسفه نمره که این روزای محور اصلی همه دانش آموزان ودانشجویان شده، گفت:دانش آموزان ودانشجویان در این  ایام محور اصلی خود رو نمره قرار ندن بلکه پایه خود رو بر این موضوع بذارن که چقدر پیشرفت کردن.

رنجبر اعلام کرد:در مدیریت زمان سه عامل اصلی هست عامل اول نحویه مطالعه س در واقع باید فرد به صورتی مطالعه کنه که عوامل خارجی دلیل کاهش تمرکز نشه که واسه خلاص شدن از کاهش تمرکز فرد میتونه به وسیله دو راه حل تمرکز خود رو زیاد کنه.

ایشون اضافه کرد:اولین روش افزایش تمرکز در برابر عواملی که دلیل کاهش تمرکز می شه، گذاشتن یه کاغذ سفید در کنار خوده تا وقتی که فکر فرد به موضوعی مشغول شد روی کاغذ یادداشت کنه و روش دوم اینه که در همون لحظه کتاب رو ببنده و بعد از یه مدت دوباره شروع به مطالعه کنه.

ایشون در مورد مدیریت جواب دهی گفت:خیلی از ما وقتی که تنها چند برگ از صفحات در سی خود رو می خونیم واسه اثبات مطالب شروع به تکرار می کنیم اگه باید مطالب درسی به یه حجم مناسبی برسه و بعد خود رو آزمایش کنیم.

ایشون در آخر گفت:با شروع امتحانات، والدین در مقایسه با روزای قبل امتحانات مهربون تر می شن و واژه هایی مثل «اگه امتحان تموم شه هر کاری خواستی بکنه» یا «معدلت خوب بشه اونی که دوست داری رو برات میخرم» ومواردی مثل این به بچه خود می گن ولی اگه بچه نتونه نتیجه مناسبی رو به دست بیاره والدین امکاناتی که از به آخر رسیدن امتحان فرزندشون در اختیارشون گذاشته بودن رو می گیرن که به مرورسبب کاهش تمایل بچه به یاد گیری می شه پس بهتره والدین در روزای امتحان مثل روزای معمولی رفتار کنن.

باشگاه خبرنگاران

.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *