افزایش بی شمار مصرف نمک در میان مردم کشور | تغذیه سالم

 

مراقب مشکلات نمک واسه بدنتون باشین بدیش اینه مردم کشور ما از طرفداران غذاهای نمکی و شور هستن و ما در میان دیگه کشورای دنیا رتبه بالایی در مورد مصرف نمک داریم در نانواییا فست فودها کبابیا و غذاهای بیرونبر و رستورانا غذای کم نمک جفت و جور نمی شه و بنا به درخواست مشتریان نمکدان همیشه روی میز اونا هست.

برابر بررسیای انجام شده اندازه مصرف نمک در کشور ما ۱۲.۵ گرم واسه هر فرده در حالی که این رقم در کشورای دیگه ۵ گرمه.

، مدیر کل آزمایشگاهای منبع سازمان غذا و دارو با اخطار درباره افزایش مصرف نمک در کشور نسبت به اثرات سوء این ماده در مواد غذایی اخطار داد.

دکتر حسین رستگار با اشاره به تصویب برنامه ای در شورای سلامت در مورد کم شدن تولید مواد غذایی دارای اندازه بالای شکر ، نمک و اسیدای چرپ ترانس گفت: الان مهم ترین دلیل افزایش بیماریای غیر واگیر در ایران و حتی کشورای دیگه دنیا موضوع مواد غذاییه . هرچند وضعیت ما نسبت به دیگر کشورا مناسب تره اما در این مورد باید بسیار فعال تر باشیم.

ایشون با اشاره افزایش مصرف نمک در ایران خاطر نشون کرد: برابر بررسیای انجام شده اندازه مصرف نمک در کشور ما ۱۲.۵ گرم واسه هر فرده در حالی که این رقم در کشورای دیگه ۵ گرمه که این کشورا برنامه هایی واسه کاهش این رقم به ۳ گرم هم در دست اجرا دارن.

مدیر کل آزمایشگاهای منبع سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بیشترین اندازه مصرف نمک در کشور در بخش نانه گفت: به دلیل اینکه مصرف نون در کشور بالا هستش پس وزارت بهداشت شدیدا به دنبال کم شدن اندازه نمک در این محصوله که در همین زمینه در شورای عالی سلامت برنامه هایی تدوین و در حال اجراست.

ایشون در جواب به پرسشی در مورد دلیل استفاده زیاد نمک در نانواییا گفت: نانواییا پایین بودن کیفیت آرد رو دلیل استفاده نمک در اون ذکر می کنن اما این دلیل به تنهایی قبول کردنی نیس.

دکتر رستگار هم اینکه گفت: به خاطر استفاده مناسب نمک از طرف نانواییا جلساتی رو با اتحادیه مربوط برگزار و موضوع به صورت جدی در شورای عالی سلامت در حال پیگیریه.

http://www.salamatnews.com

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *