افزایش اشتها در مبتلایان به ایدز | تغذیه سالم

از آنجایى که در مبتلایان به ایدز، مشکل در حس چشایى هست ، منتهی به کاهش اشتها و در نتیجه لاغرى بیشتر از اندازه در اونا مى شه. پس واسه بهتر شدن وضعیت اشتها ،در زیر به برخى مواد غذایى اشتها آور اشاره مى کنیم:

هویج :

دم کرده تخم هویج، به مقدار یه قاشق قهوه خورى تخم هویج براى یه فنجون آب جوش مقوى، مدر و اشتها آوره و مشکلات پوستى رو هم کاهش مى دهد. آبهویج خام هم خیلی خوبه. آب هویج علاوه بر این که از منابع بسیار عالى ویتامینA در بدنه، اشتها آور هم هست.

شلغم پخته:

شلغم داراى فسفره و واسه مغز و اعصاب به درد بخوره . اشتها آور هم هست.

ترب:

اشتها آوره و داراى ویتامین هاىA , B , C, و فسفره. یه باور قدیمى در این مورد هست که زهر عقرب در بدن کسى که ترب خورده باشه، موثر نیس.

روغن زیتون:

مصرف روغن زیتون همراه با غذا اشتها آور بوده و به دلیل اسید هاى چرب مفیدى که درآنه بسیار پیشنهاد مى شه اگه بهترین روغن براى آشپزى همین روغن زیتون است.

زنجبیل:

این ماده غذایى علاوه بر درمان دارویى از دیر باز به عنوان یکى از بهترین طعم دهنده ها به خصوص در آسیاى شرقى استفاده می شد.

قارچ:  

شکلای جور واجور قارچ هاى خوراکى به دلیل پروتئین هاى موجود در اونا بسیار به درد بخور هستن. هم اینکه عصاره نوعى قارچ به نام قارچ شى یتیک (shiitake) خیلی خوبه. در آزمایشى که در کشور ژاپن به عمل اومده بود مشخص شد که عصاره این قارچ ضد ویروس ایدز است و اثر داروى معروف ضد ایدز به نامT-Z-A رو بیشتر مى کنه.

سیر:

امروزه سیر به عنوان اولین گیاه دارویی در بین گیاهانه و این به دلیل وجود ماده اى به نام الیلین در سیره. این ماده حاوى گوگرد، سیلیس و یده که بدن رو از خیلى از بیمارىا محفوظ نگه مى داره و توان بدنى رو افزایش مى دهد. البته مصرف اون به کسانى که دارای آسیب هاى پوستى یا مشکلات گوارشى شدید بوده و یا قرص آسپیرین مصرف مى کنن، پیشنهاد نمى شه، ولى مصرف اون به شکل پودر سیر مانعى نداره.

انجیر:

پر از ویتامین هاىA , B , C و قنده. انجیر مناطق گرمسیر شیرین تره و وقتى به طور کاملً برسه، ۳۰ تا ۴۰ درصد اون قنده ، پس به افراد دیابتى پیشنهاد مى شه در مصرف اون احتیاط کنن. انجیر داراى مواد ازته، آهن، برم، منگنز و کلسیمه. بسیار مغذىه و علاوه بر اینا از گذشته براى افرادى که دوره نقاهت رو مى گذرونن پیشنهاد می شه.

گلپر:

نام علمى اون هراکلئوم اسفندیلیومه و به فرانسه برس و به آلمانى گمین بیرنکلو نامیده مى شه. گذشتگان براى اون خواص بى شمارى برشمرده ان و اینجور پنداشته ان که موجب افزایش نیروى بدنی مى شه و به خاطر این اونو به هرکول پهلوان افسانه اى یونان ( که همون هرکول رومىه ) نسبت دادن و نامیده ان.این ماده غذایى واسه تحریک اشتها و تقویت هاضمه خیلی خوبه.

عسل:

در عسل املاح و ویتامین هاى بسیارى هست، از اون جمله آهن، کلسیم، اسید فسفریک و ویتامینC . اگه به طور مرتب مصرف شه، داراى خواص معجزه گریه. هم اینکه در زیاد شدن وزن بسیار سودمنده. بنا به تجربه ثابت شده ، آدمایی که به بیمارى هاى عفونى و شدید مثل سل گرفتار بودن، پس از مصرف عسل بهبود پیدا کردن که به دلیل ویتامینا و املاح فراوون موجود در اون هستش.

انار:

مصرف انار و لیمو ترش نه فقط شفابخش بوده، بلکه در حفظ سلامتى و جلوگیرى از بیمارىا موثره. این خاصیت شفابخش انار به دلیل وجود ویتامینC،B1،B2،B6، فسفر، آهن و منگنزه . انار عمل تنظیم کننده و تعادل دهنده مایعات بدن به خصوص خون رو داراس. نکته باحال اینجاس که بسیارى از مردم فکر می کنن که انار شیرین اثر درمانی بیشتری داره و علم هم این موضوع رو ثابت مى کنه، چون انار شیرین انارىه به طور کاملً رسیده و ترکیبات شیمیایى اون کامل شده و اثرات اون بهتره. انار سموم بدن رو دفع مى کنه و نشاط آور است.

شکلات:

سال هاى گذشته محققان به این نکته فهمیدن که در شکلات ، آنتى اکسیدان هاى فلاوونوئید هست و مصرف این آنتى اکسیدانا در تندرستى بدن موثره. البته اندازه آ«تی اکسیدانا در شکلات تیره خالص بیشتره. ولی باید بدونین که مصرف شکلات یا قهوه همراه با شیر موجب نبود جذب کلسیم شیر به وسیله بدن مى شه.

عرق شاتره:

یکى از عرقیاتىه که مصرف اون به شکل شربت شاه تره معموله، علاوه بر تامین مایعات بدن، اشتها آور همه .

منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *